X
GO
en-UScs-CZ

Protokoly a drivery

Často diskutovanou otázkou je připojení kontrolerů ke SCADA systému, jelikož existuje celá řada dodavatelů, protokolů a možností komunikace. Geo SCADA má integrované ovladače pro standardní protokoly jako jsou MODBUS, DNP3, IEC870 a OPC (bez příplatku) a spolupracuje s dodavateli třetí strany, kteří mají vedoucí pozice na trhu pro proprietární kontrolery v oblasti ropy & plynu a PLC.

Telemetrické aplikace obecně používají otevřené standardy, jako MODBUS, DNP3 a IEC870, protože jsou rozprostřeny na rozlehlé oblasti a předpokládá se občasná komunikace. Geo SCADA plně využívá potenciál těchto protokolů, včetně funkcí jako synchronizace hodin reálného času v RTU, vyčítání událostních dat nebo log souborů a zpětné plnění dat do Geo SCADA historianu, poskytování komunikačních statistik a alarmů, atd.

Může být určena také do výrobních podniků nebo závodů, kde převládají PLC a je zde mnoho různých značek a komunikační možnosti. Zde se předpokládá sériová komunikace po kabelech, kterou nyní velmi často nahrazuje Ethernet, ale protokoly zůstávají proprietární. Geo SCADA má vestavěný Kepware OPC Server, který má ovladače pro všechny hlavní značky PLC.

V Ropném & Plynárenském průmyslu se také objevují proprietární protokoly a mají komplexnější EFM data z čítačů průtoku plynu. Geo SCADA Server má integrovaný AES server firmy Autosol a přistupuje na všechny body nebo parametry v těchto RTU a čítačů průtoku.

Přehled podporovaných PLC a RTU stanic a dalších zařízení

Nativní Ovladače
(obsažené v Geo SCADA) 
PLC Drivers
(přes Kepware)
Proprietární RTU/čítače průtoku
(přes AES) 
MODBUS sériový/TCP/UDP RTU & ASCII
MODBUS Master a Slave ovladač
Rockwell ABB TotalFlow
OPC-DA klient Siemens Emerson FlowBoss & ROC
DNP3 sériový /TCP/UDP
DNP3 Master a Slave ovladač
Omron Bristol Babcock BSAP
Allen Bradley DF1 MItsubishi Amocams AINET
Siemens S7 PLC Analog Devices Daniels DSI
IEC60870 sériový a IP Automation Direct Dresser Micro Corrector
ICMP Cutler-Hammer Eagle Research
SNMP Fuji Flex Galvanic Gas Micro
Kingfisher RTU GE Fanuc GE Multilin
NTMon Hilscher HP 48000
ODBC Honeywell Kimray
MQTT Idec Mercury Instruments
  Mettler Toledo MOSCAD
  Modicon MB+ OMNI Flow Computers
  Opto 22 Themo Automation
  Sattbus Reynolds Equipment
  SquareD Teledyn
  Tiway  
  Toshiba  
  Yokogawa